O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa...
Blog > Komentarze do wpisu
finał?

Nasze pisma krążące pomiędzy Ratuszem, Starostwem Powiatowym, Wojewódzkim i Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska spowodowały, że dn. 14.11.2008 mogliśmy uczestniczyć w posiedzeniu komisji Rady Miasta ds. Skarg.

Sprawa wzbudziła duże zainteresowanie i zrozumienie wśród radnych.

Dzięki interwencji jednego z radnych, p. Janusza Kiszki, udało się zorganizować spotkanie z dyrekcją szpitala. Spotkanie odbyło się 27 listopada b.r.

Negocjacje uwieńczył połowiczy, ale jednak sukces.
Udało się ocalić część drzew.

Obiecano nam, że nie zostaną usunięte drzewa rosnące najbliżej bloku – tj. szpaler między blokiem a aleją i te, które rosną w przedłużeniu bloku w kierunku ulicy Poznańskiej. Pozostałe drzewa będą niestety sukcesywnie usuwane. Liczba wyciętych drzew  i harmonogram wycinki nie jest nam dokładnie znany.

Wycinka zostanie rozłożona w czasie do 2012 roku.

wtorek, 16 grudnia 2008, ratujmy_drzewa

Polecane wpisy

  • widok na zachód...

    Ještě není vše ztraceno... Jeszcze nie wszystko stracone... jeszcze w zielone gramy... a właściwie - w żółte, jesienne.  

  • liście lecą...

    jeszcze październik... a co później?

  • dendrolog o drzewach w mieście...

    Cytujemy za Rzeczpospolitą:   Z kraju; 2008-10-10 ["Rzeczpospolita"] Delikatne olbrzymy i ich wpływ na nasze zdrowie Co dają ludziom drzewa i

Komentarze
Gość: , *.adsl.inetia.pl
2010/11/06 21:46:20
witam,

topole (obcych odmian) są niestety drzewami krótkowiecznymi, - a takie pewnie sadzono przy blokach, trzeba będzie je w końcu wyciąć.
zachęcam jednak, by naciskać, aby w ich miejsce sadzić inne drzewa- tj. najpierw posadzić, a potem wyciąć topolę (min. 1:1), bo gdy wytną te topole, to po jakimś czasie wszyscy zapomną, że tam były drzewa!!
i naciskać, by to były drzewa, a nie jakieś karłowate, miejskie zamienniki....
trzymam kciuki, to pięknie, że także kochacie drzewa!!
pozdrawiam,
Ann
-
2014/09/14 21:23:47
Cześć, dopiero zaczynam swoją przygodę z hodowlą warzyw i temu podobnych, ostatnio natrafiłem na coś takiego www.domisad.pl/brzoskwinia-kolumnowa.html - myślicie że na początek, mogę się tym zainteresować? No i co myślicie o samym sklepie?
Aktualny PageRank strony ratujmydrzewa.blox.pl/html. dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO www.ekoalert.pl
Co sądzisz o pomyśle wycięcia topól przed szpitalem?
to absurdalna decyzja - nie wolno tego robić!
jestem za wycięciem
nie mam zdania