O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa...
Blog > Komentarze do wpisu
liście lecą...

jeszcze październik...

 

a co później?

niedziela, 19 października 2008, ratujmy_drzewa

Polecane wpisy

  • finał?

    Nasze pisma krążące pomiędzy Ratuszem, Starostwem Powiatowym, Wojewódzkim i Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska spowodowały, że dn. 14.11.2008 mogliśmy ucz

  • nadzieja...

    Jest jeszcze nadzieja!   W odpowiedzi na nasze kolejne pisma protestujące przeciwko zatwierdzeniu decyzji o wycięciu połowy drzew w tym roku dostaliśmy zap

  • bez komentarza...

    Około miesiąca temu Starosta powiatowy, Prezydent i dyrekcja szpitala otrzymali z redakcji "Ekoświata" pismo następującej treści... W imieniu redakcji

Komentarze
2008/10/20 02:07:20
A potem już nic nie będzie takie jak dawniej. Szkoda.
Może nowo posadzone dzrzewa zapełnią chociaż część pustyni ? Marna to pociecha, ale zawsze jakaś.
-
2008/10/20 10:07:58
Pewnie tak. Zanim jednak to się stanie będzie łyso, pusto i brzydko. A nowe drzewa, niestety, nie dorosną do takich rozmiarów - jarząb to drzewo niskie... Bardzo szkoda... Wiewiórka już nie przyjdzie :(
-
2008/10/21 00:21:44
Nic nie jest wieczne. "Panta rhei" - jak mawiał Heraklit. Drzewa - także. Ale również pan dyrektor (wybaczacz- ale jakoś trudno mi pisać z dużej litery) PSZOZU i jego durne decyzje. Kto wie, co jeszcze się wydarzy... Nie ogłaszajmy jeszcze przegranej !. WSZYSTKO płynie...
-
2008/10/21 16:13:08
:) nic dodać, nic ująć...
Jeszcze w zielone gramy...
-
2008/10/22 00:51:50
ładny krzaczek?
www.atlas-roslin.pl/gatunki/Vaccinium_oxycoccos.htm
-
2008/10/22 20:49:02
:D
-
Gość: , *.gwardii.osi.pl
2008/10/24 00:26:16
Przepisy ustawy o ochronie przyrody nie są jedynymi chroniącymi drzewa i krzewy. Dodatkowe prawne środki ochrony są przewidziane w licznych przepisach kodeksu karnego i kodeksu wykroczeń, które niszczenie lub uszkadzanie drzew i krzewów traktują jako zamachy na mienie, karalne jako co najmniej wykroczenia, a w poważniejszych przypadkach, jako przestępstwa.
www.gajanet.pl/ZNISZCZENIE-DRZEW-I-KRZEWOW-prawo
PRZESTĘPSTWA PRZECIWKO ŚRODOWISKU:

Kodeks Karny, rozdz. XXII

Art. 181. § 1. "Kto powoduje zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

Art. 181. § 4. "jeżeli sprawca czynu określonego w § 2 lub 3 działa nieumyślnie, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

Konstytucja też gwarantuje prawo obywateli do zachowania środowiska naturalnego,
które ma nieoceniony wpływ na zdrowie ,a szczególnie w miastach drzewa.
Sprawę powinien rozstrzygnąć Sąd Administracyjny , bo jeżeli jest demokracja -a nie dyktatura urzędasów , to w końcu nie można się dać tak traktować, tylko jak maszynki do płacenia podatków i finansowania takich procederów ,aby niszczyć tak piękne i zdrowe drzewa w końcu za nasze chyba pieniądze . Sprawa wniesiona do sadu - prawnie wstrzymuje decyzję o wycięciu i liczy się orzeczenie i wyrok sądu.
-
2008/10/26 00:50:55
Komentarz do poprzedniej zakładki "Delikatne olbrzymy i ich wpływ na nasze zdrowie". Cytuję, "Drzewa przyuliczne mają tak trudne warunki, że dziwię się czasami, że w ogóle rosną. W nieustające zdumienie wprawiają mnie dwie grusze przy Nowym Świecie w Warszawie, które wyrosły tam najprawdopodobniej z wyrzuconych ogryzków".
Ja od jakiegoś czasu mieszkam w W-wie. W każdą środę jestem na Nowym Świecie. Odnalazłem te grusze! Zadziwiające zjawisko. Zadziwiające i piękne. W centrum Miasta!
To co? Kierujemy sprawę na drogę sądową? Ja jestem gotów. Wiadomo jak mnie znaleźć. Kto pomoże? pc4-212.gwardii.osi.pl ? Kto jeszcze?
Podobała się Vaccinium oxycoccos?
Nie upadajmy na duchu. Nie wszystko stracone. Drzewa rosną jeszcze.
-
2008/10/26 03:12:04
Panie Prezydencie!
Dlaczego nie chce nam Pan pomóc!
Znam Pana z lat, gdy nie był Pan jeszcze Prezydentem. Był Pan wtedy innym człowiekiem. Czy naprawdę był Pan wtedy innym człowiekiem? Dobrym, wyrozumiałym, współczującym... pełnym siły i energii... Czy naprawdę człowiek może się tak zmienić? Nie wierzę, że Pan się aż tak zmienił. NIE WIERZĘ! NIE CHCĘ wierzyć!
To apel. To dramatyczny apel!
O wartości... o sprawiedliwość ... o ideały ...
Dlaczego nie chce nam Pan pomóc?
Proszę nam pomóc!
Proszę!
Czy nadużywający dyrektor to jedyna wyrocznia i jedyny słuszny drogowskaz tego świata? Czy jego brednie sa ważniejsze niż umiłowanie przyrody?
NIE!
Na pewno nie!
Czy urzędas z pszozu ma patent na wszystkie mądrości tego świata?
NIE!
Na pewno nie!
Panie Prezydencie!
Proszę chociaż obejrzeć fotografie zawarte w tym blogu. Proszę pojechac na Skwer PCK i spojrzec w górę...
Czy TO wszystko trzeba zniszczyć w imię jakiegoś widzimisię jakiegoś urżędasa?
NIE! Na pewno nie!
To apel!
Panie Prezydencie! Prosimy o pomoc!
Jeśli nie może nam Pan pomóc wprost, to prosimy chociaż o wskazanie drogi.
Prosimy!
Łatwo nas znaleźć.
-
Gość: neptun221, 89.174.54.*
2008/10/31 13:21:49
Obecnie mieszkam w Poznaniu, lecz pochodze z Inowrocławia. Nie mogę uwierzyć w to co słyszę. Czy pusty, łysy plac jest substytutem przyrody??? Nie wierzę, by pacjenci żalili się na alergię- pyłki są wszyędzie, a właśnie drzewa przed szpitalem łagodzą smutne chwile tam spędzone. Pewnie ktoś chce coś wybudować na tym placu i tu jest problem- pieniądze rządzą światem. Bezsensu. powinno być wstyd temu, kto taka decyzję podewziął i na jakiej podstawie. Dobrze, że w tym tygodniu tam będę, moze ostatni raz zobaczę te drzewka.
Aktualny PageRank strony ratujmydrzewa.blox.pl/html. dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO www.ekoalert.pl
Co sądzisz o pomyśle wycięcia topól przed szpitalem?
to absurdalna decyzja - nie wolno tego robić!
jestem za wycięciem
nie mam zdania